Pirus Zaferi

0
1244

Ne garip bir hayat şu yaşadığımız. Her şey bir siluet misali; bir varmış bir yokmuşdan ibaret tüm mutluluklar. Acıların izleri derin oysa, yüzlerde keskin çizgiler bırakıyor acı hatıralar.
Ne garip şey şu yaşadığımız hayat. Ellerimizden kayıp gidiyor mutluluklar biz farkında değilken. Bir bakıyoruz ki, kırık kalpler ve ayrı yollar kalmış geriye.
Sonra da saçma sapan hayaller kurmaya başlıyoruz, neymiş efendim; mutlu olacakmışız, bir gün bu günlerin acısını çıkaracakmışız. Geçiniz beyler bayanlar geçiniz…
Boş hayaller bunlar. Bu gün mutluysan mutlusun, yoksa yok!
Bu gün çabaladın mı ki mutlu olmak için yarına hayal kuruyorsun?
Yarının kuyruğuna yapışmaktan bu günü yaşayamaz olduk. Geleceğin peşini bırakın. Kandırmayın kendinizi. Gökten sihirli bir çubuk mu inecek, ne değişecek?
Hatalar ediyoruz bu gün adına “yarın nasılsa düzeltirim” diye. Müsvedde niyetine karalıyoruz günü. Hiç bakmıyoruz bile yüreğimizin gözyaşına. Yarın her şey çok güzel olacak ya!
Kırıyoruz velhasıl sevdiklerimizi, her kimlerse işte. Canlarını yakıyoruz, canlarımız olduklarını bile bile.
Ufacık galibiyetlerde zafer çığlıkları atıyoruz. Ne kadar da usta savaşçıyız bak hayat, nasılda kazanıyoruz!
Ya elimizden kayıp gidenler? Ya bizim yüzümüzden yüzünü güneşten saklayıp, yağmurlara sığınanlar? Ya onların ah’ları? Ya onların bizim için harcadıkları çabaları? Onların yüreklerinin hesabı nerde? Onların vebaliyle mi mutlu olacağız yarın?
Ne büyük zaferler kazandık ya, görün işte kârımızı.
Kandırmayın boş yere kendinizi, gözyaşı ve ah varsa geride, zafer yoktur.
Kırılan yürekler varsa geride, mutluluğu asla kazanamazsınız.
Küçük bir zafer sarhoşluğu yaşarsınız en fazla ama sonrası yüreğinizin felaketi olur. Sonrasında yeni bir çarpışmada ilk dağılan sizin kalbiniz olur.
Kendinizi güçlü sanırken toslarsınız başka bir taş yüreğe. Hiçbir şey anlamazsınız, sonra bir bakmışsınız ki paramparçasınız.
Geçmişte kazandığınız bir Pirus Zaferi vardı, hatırladınız mı?
Şimdi varın bir daha düşünün bakalım, gerçekten kazandınız mı?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here