Teşekkürler

0
1479

Söze nerden başlıyayım bilmiyorum. İyi bir konuşmacı değilim, hele iyi bir yazar asla.

Hayatımızdaki insanlardan bahsetmek istiyorum. Eş dost, akraba… Her kimler ise işte.

Şunu biliyorum ki hayatımıza giren hiç kimse öylesine girmiyor. Hepsi bize bir şeyler öğretiyor. Kiminin hikâyesi bize bazı dersler veriyor, kiminse karakteri. Ve ben şuan, nereden olduğunu ayırt etmeksizin bir şekilde hayatıma giren herkes için yazıyorum bu yazıyı.

Şimdi!
Direk size sesleniyorum tüm tanıdıklarım!

Hepiniz ama hepiniz bir şeyler öğrettiniz bana. Kiminiz sıcakkanlı bir gülümsemenin ardından sinsi bakışlar fırlattınız kalbime. Böylece ben maskeli yüzler de olabileceğini öğrendim. Kiminiz candan ve samimiydi, çıkarlara bulaşmış bir dünya da hala çıkarsız sevgilerin ve dostlukların olduğunu gösterdiniz bana. Ve ben böylece dostluğun gücüne inandım. Kiminiz hep şirindi, candan davrandığınızı göstermeye çalışıyordunuz. Sonra bir baktım ki herkese aynısını yapıyorsunuz. İğrendim sizlerden ve ben böylece ikiyüzlü insanların varlığını öğrendim.

Bazılarınız ise, benimle konuşurken farklıydı bir başkası ile konuşurken daha farklı. Karaktersizliği öğrendim sizlerden. Bir dediği bir dediğini tutmayan şahsiyetsizliği öğrendim. Kiminizde vardınız ki, sadece tebessümünüz yetiyordu samimiyetinizi anlamak için, güveni öğrettiniz bana.
Kiminiz dostluğu yürütmeyi hep benden beklediniz, ben biraz geri çekilince siz de çekildiniz ve ben sizlerden gönül bağlamanın öyle kolay olmadığını öğrendim.
Ne yazık ki kiminiz ise sıkı sıkıya bağlanmışken yüz üstü bırakmayı öğrettiniz bana. Alt üst olmayı öğrendim sizden. Kayıtsız şartsız kimseye güvenilmeyeceğini öğrendim.

Akıl yaşta değil, tecrübedeymiş bence. Toyduk, alacak çok yolumuz vardı ve sayenizde ben yol aldım. İnsan tecrübeleriyle büyürmüş. Sizler, hepiniz birer tecrübe oldunuz bana.
Büyüdüm sayenizde.

Şimdi!
Hayatımda ister iyi, ister kötü sonuçlar doğursun fark etmeksizin hepinize kocaman TEŞEKKÜRLER…

Ayşe Kaya 2015

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here