Neye niyet

0
449

Bu bekleyişler hayra alamet mi bilmem. Bunca yoksunluk ruhlarımızı nasıl etkiler onu da bilmem.
Tek bildiğim hayır olanı konuşup, hayır olanı davet etmeli insan. Ruhlarımızın buhranlar geçirdiği günlerde bir de felaket senaryoları üretmek, kendi sonumuzun başlangıcı olur. Evhamın pençesine kendi kendimizi atıp, ruhumuzu işkenceye teslim etmek olur.

Bu yüzdendir sabırla bekleyişim. Bu yüzdendir gelecek güzel günleri hayal edip kendi kendimi teselli edişim. Hem, insan kendini avutmayı bilmezse nasıl yaşar ki? Hep başkalarından motivasyon beklerse, birilerinin yaralarını sarmasını isterse nasıl iyileşir ki?

Böyle yaralar iyileşmez artık. Belki sadece anlık teselliler ile iyi olduğunu zanneder insan. Sonrasındaysa hep avuntu arama derdiyle ömrünü mutsuzluğa, başkasına bağımlığa feda eder.

Aslında ilk cümlemi kurarken yolları ne çok özlediğimi anlatmaya meyilliydim. Ancak cümlelerin dolambaçlı yolları beni buraya getirdi. Her şeyde bir hayır vardır diyorum. Demek ki bu gün “iyi olmamızı” kendimize borçlu olduğumuzu anlamamız gereken bir günmüş diyorum. Son noktayı koyarken de kendi kendime gülümsüyorum.

Vesselam…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here