Yalnızlar Şehri

1
2781
Yalnızlar Şehri

Yalnızlar şehri burası.
Burada sadece yalnız olanlar yaşar, aldatılmışlar, darbe almışlar,
en sevdikleri tarafından kandırılmışlar yaşar. Görünüşte çok kalabalık, şen şakrak, cıvıl cıvıl sokaklar, oysaki tam bir sessizlik hâkimdir burada, çıt çıkmaz, boyunlar büküktür ve hep mahzundur kalpler. Müziğin sesi kısıktır burada, en mahurundan besteler eşliğinde dökülür yaşlar gözlerden. Her bir sokak başında bir şiir yazılıdır içimize gömdüğümüz duygularımıza tercüman olsun diye.

Buranın sakinleri adı üstünde sakindir; birde ürkek. Çabuk güvenirler karşılarındakilere, herkesi kendileri gibi iyi yürekli sanırlar, bağlanırlar, istense canlarını verirler.
Ama yarı yolda bırakılırlar çoğu kez. Kurnazdır karşılarındaki, hep kendi çıkarlarını düşünürler, bu yüzden çabucak bırakırlar yüzüstü. Kendini adayarak seven yalnızlar şehri sakini bocalayıp durur uzun müddet. Yön çizemezler bir türlü yüreklerine.
Güçlerine gider bu iş. Yaralarını sarmaları uzun zaman alır, duygusaldır onlar. Maddi çıkarlardan önce manevi çıkarlar önemlidir onlar için, işte bu yüzden bir kez değer verdikleri kişileri suçlayamazlar asla, karşı taraftakilere hep mazeret bulurlar onlar adına. Kendilerine yapılandan ötürü asla kin beslemezler kimseye, sadece kırılırlar işte…

Yalnızlar Şehri

Bir kez daha çekilirler içlerine, yalnızlıklarına bir yalnızlık daha eklerler, yaralarına bir yara daha. Ve asla yaralarını sarmak için yeni bahar dallarına tutunmaya çalışmazlar, kendi başlarına dimdik ayağa kalkarlar. Başka yüreklerden medet ummazlar. Çünkü bilir onlar acıyı kapamak için başkasında çıban olmak ancak şeref yoksunu namertlerin işi olduğunu.
Bunun için onlar hep kıyı köşeleri severler, yalnızlık durağında beklerler.

Bu yüzdendir onların ürkekliği de, yine biri kendilerine yaklaşmak istediğinde temkinli olurlar önce ama onların kalbinde kurnazlık yoktur sadece sevmeyi bilirler, bu yüzden yine teslim ederler yüreklerini. Tek istedikleri şey sevmek ve hak edildikleri gibi sevilmektir. Başka da bir beklentileri yoktur kimseden.
Burası yalnızlar şehri; kırgınların, yaralıların, canı yanmışların yeri…
Burası yalnızlar şehri… Burası “ BENİM KALBİM. “
Eğer ki sende üzmeyeceksen;
“ HOŞGELDİN “

Ayşe Kaya

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here